watermark logo

Hüsnü'den, Mesut'a moral ziyareti! Arka Sokaklar 510. Bölüm

1,792,474 Views
sgkyardim
0
Published on 03 Apr 2019 / In Back Streets - series

Arka Sokaklar 509. Bölümde Hüsnü, rehabilitasyon merkezine gelerek can arkadaşı Mesut'u ziyaret ediyor!

Hüsnü, Mesut'un intihara kalkışması ile ne kadar zor süreç geçirdiğini görmüştü. Mesut'un böyle bir karar almasını cesaretlendiren alkol belasından kurtulması için rehabilitasyon merkezine yatması uygun görülmüştü. Bu süreçte de onu yalnız bırakmamak için ziyaretler yapılması kararlaştırılmıştı. İşte Hüsnü, türlü operasyonlarda yan yana mücadele verdiği can yoldaşı Mesut'u ziyarete gelir.

Mesut, iyileşme süresini hızlı atlatmıştır. Onun bu halini gören Hüsnü mutlu olur; fakat, Mesut da bir gariplik vardır. Mesut, masada ikisi olduğu halde üç kişilermiş gibi konuşmaktadır. Hüsnü onun akıl sağlığını yitirdiğini düşünürken Mesut kıs kıs gülmektedir. Ona ufak bir şaka yapmıştır. Sonrasında ise, iki arkadaş aralarında hoş bir sohbete girer...


GENEL HİKAYE

Yüzyıllara meydan okuyan, büyülü, kocaman bir şehir ; İstanbul. Ve bu şehrin her sokağını, herkes için daha güzel, daha ‘yaşanır’ bir yer yapmak uğruna her türlü kötülüğe ve sıkıntıya meydan okuyan yürekli polislerimiz…

İstanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de görev yapan ‘sivil’ bir ekip, minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşmaktadırlar. Polislerimiz, görevleri sırasında, değişik ve çeşitli insan hikayeleriyle sürekli karşılaşmaktadır. Zaman zaman gülümseten, zaman zaman da iç burkan bu hikayelere; meslek yıllarının tecrübesi ve ‘babalığıyla’ yaklaşan, ekibin diğer genç üyelerine de yol gösteren Rıza Baba olur. Rıza Baba; ekibe, hem mesleğe hem de hayata dair pek çok şeyi öğretecek, unutulanları hatırlatacaktır.

Kısacası, polislerimizin ve ailelerinin hayatları ile İstanbul sokaklarının serüveni iç içe geçecek, kahramanlarımız; sevinçte, kederde, aşkta ve yalnızlıkta her zaman birbirlerinin yanında olacaklar. İçlerinden biri tökezlediğinde hep birlikte ona destek olup ayağa kaldıracaklar.

Yapımcı : Erler Film / Türker İnanoğlu

Yönetmen: Orhan Oğuz

Genel Koordinatör: Yılmaz Ekmekçi

Senaryo Danışmanı: Ahmet Yurdakul

Senaryo: Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul

Oyuncular: Zafer Ergin (Rıza Baba), Şevket Çoruh (Mesut), Özgür Ozan (Hüsnü), Oya Okar (Selin), Alp Korkmaz (Ali), Ozan Çobanoğlu (Hakan), Özlem Çınar (Aylin), Nazlı Tosunoğlu (Nazike), İpek Yaylacıoğlu Usta (Pınar), Hülya Kalebayır Çelik (Ayla), Merve Oflaz (Bahar), Can Başak (Arif Müdür), Boğaç Aksoy (Volkan), Başak Atıcı (Hande), Kerimhan Duman (Tunç), Manolya Aşık (Şule), Yüsra Geyik (Zeliha), Onur Bay (Tekin), Furkan Göksel (Metin), Tunç Oğuz (Arda), Beste Seyhan Şamcı (Eda), Melisa Şalgam (Asiye), Efe Günay (Haydarberk), Kaan Uslu (Efe), Ada Baykan (Zeyno Bebek)

Show more
0 Comments sort Sort By

Facebook Comments